zaprojektowane i wyprodukowane w Barcelonie

Barcelona - miasto Gaudiego, Domènecha, dzielnicy Eixample, plaży Barceloneta oraz dumy Katalonii - klubu piłkarskiego FC Barcelona. Przepiękna architektura, otwarte i tolerancyjne społeczeństwo oraz śródziemnomorski klimat przyciągają tłumy gości z całego świata. Jednak oprócz turystyki Barcelona posiada przede wszystkim nowoczesny przemysł samochodowy, farmaceutyczny, chemiczny i spożywczy oraz międzynarodowe targi i wystawy. Katalonia jest jedną ze stolic nowoczesnej architektury, sztuki i mody.

Barcelona, foto: Masculo.pl
foto: Masculo.pl

Tutaj w 1958 roku w Poblenou (obecnie część dzielnicy Eixample) powstała rodzinna firma Denier S.L. - będąca obecnie właścicielem m.in. marek ES Collection i Addicted. Na początku zajmowała się produkcją tkanin dla przemysłu koszulowego oraz podszewek odzieży narciarskiej. Następnie produkcja została urozmaicona na bardziej techniczne tkaniny wykorzystywane w gorsetach i strojach damskich. Ważnym punktem zwrotnym była decyzja o skoncentrowaniu się na komercjalizacji produktów i wyprowadzeniu części produkcji do podmiotów trzecich poprzez wynajęcie ich floty. Struktura firmy została zmniejszona, ale otworzyły się nowe sposoby prowadzenia działalności i komercjalizacji, dzięki którym firma zwiększyła konkurencyjność. Do firmy weszło następne pokolenie, które rozbudowało dział B+R i rozpoczęło produkcję wkładek do biustonoszy i strojów kąpielowych.

Nadejście euro, jednolity rynek i globalizacja spowodowały, że od 2001 r. pojawiły się azjatyckie produkty, które wkroczyły na rynek dzięki polityce obniżonych cen. Doprowadziło do zniknięcia wielu firm, które nie mogły z tym konkurować. Denier, S.L. Postanowił wymyślić siebie na nowo i szukać nowych wyzwań. Ponownie zmodyfikował swoją strukturę i zaczął dokładnie kontrolować wszystkie procesy, od wytworzenia produktu do sprzedaży finalnemu Klientowi.

ES Collection Barcelona
foto: ES Collection

W 2006 roku syn założyciela chodząc po plaży w Barcelonie zauważył, że mężczyźni noszą podobne, nudne i często przeciętnej jakości stroje kąpielowe i sportowe. Postanowił to szybko zmienić i po wielu staraniach oraz dużych inwestycjach w badania i rozwój rozpoczął się ambitny projekt męskich strojów kąpielowych. Tak powstała marka ES Collection z nowoczesnym wzornictwem, innowacjami oraz materiałami najwyższej jakości, do której dołączyła potem marka Addicted oparta na bardziej kolorowym wzornictwie.

Pierwszym sukcesem i największą innowacją były męskie kąpielówki z wkładką PACK UP, które do chwili obecnej są flagowym produktem ES Collection, a pierwszy model slipów kąpielowych ES Collection 1001 jest na liście bestsellerów do dnia dzisiejszego.

W przeciwieństwie do popularnych "sieciówek", cały asortyment jest projektowany w Barcelonie i produkowany w siedzibie firmy oraz kilkunastu współpracujących szwalniach w Barcelonie i okolicach.

Obecnie ponad 90% produkcji trafia na eksport do ponad 50 krajów. ES Collection posiada już ponad kilkadziesiąt sklepów firmowych na całym świecie, w tym jedyny w Polsce w Warszawie na ul. Browarnej 4. O sukcesie firmy w październiku 2013 r. napisał największy hiszpański dziennik "El País".

El Pais prezentuje ES Collection

 

Dzięki ciągłemu i szybkiemu wzrostowi, od kilku lat ES Collection bierze aktywny udział w tygodniach mody, m.in. 080 Barcelona FashionGran Canaria Swimwear Fashion Week czy Los Angeles Fashion Week, prezentując swoje kolekcje tworzone przez projektantkę Carmen Monforte, przy współudziale prezesa i product managera Eduardo Suñera.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium