Addicted Basic Brief AD467 C-10 black
Regular price:
product unavailable
add to wish list
Description
One-colour classic men's briefs from Addicted. Straight cut with contoured pocket. Waistband with white logo. Black (C-10 black) colour variant.
AD466-AD469 are the cheapest models in the Addicted range - with a straight cut and made of cheaper fabrics than the other models.
The men's underwear is designed and manufactured in Barcelona.
Technical data
| Colors used | black, white |
| Fabric | 95% cotton, 5% Elastan |
| Country of origin | Spain - Barcelona |
| size XS | 65-70 cm ( body circumference at the height of the product waist) |
| size S | 70-75 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
| size M | 75-80 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
| size L | 80-85 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
| size XL | 85-90 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
| size XXL | 90-95 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
| size XXXL | 95-100 cm (body circumference at the height of the product waist ) |
Zapłać za 30 dni z PayPo 